تبلیغات
حدیث - شمال شرقی ترین خورشید

این روزها مشرقی ترین روزهای ایران رقم می خورد و خورشید از شمال شرقی ترین زاویه بر می تابد. دست خدا این بار از آن گوشه ی عالم بر سر ها کشیده شده و کلامش جان های شیدا را واله می کند. چه روزهایی خواهد شد این روز ها! تاریخ همانند کوفه نام ما را به تلخی یاد نخواهد کرد !

همه ی چشم ها تا سر حد امکان برگشته و به دور دست خیره مانده اند تا ببینند جانی را که چگونه در کالبد مسلمانان برای چندین باره، حیات بخشی می کند. همه شکر میکنند این نعمت را ! شیعه و سنی؛ پیر و جوان؛ کوچک و بزرگ؛ زن و مرد. شنیدم که اهل سنت آن دیار نماز شکر خوانده اند! وه؛ چه عجب، عجب نه برای این شکر که برای آن همه نفوذ و تألیف قلوب.

این بار حجت امام معصوم علیه السلام رفته تا از سرزمین اترک، ندای حق را رسا ساخته و هیمنه ی باطل را تزلزل بخشد. دل های مؤمنان را به هم معطوف و کفر و نفاق را به خواری بکشاند.

روزی که روز زیارت امام ثامن علیه السلام بود، زاده ی شهر رضا از باب الرضا دل های عاشق را به نور ولایت خویش متجلی نمود و ولایت عشق را ماهرانه بر سر صحنه آورد.

حجت ولی خدا بر مردم، کلام ها گفت و راه ها شناساند و باید ها و نباید ها را تبیین نمود. همو که کلامش را این گونه می توان ترسیم کرد:

 

 

اما، او حجیت خود را از کجا آورده است؟

نفوذ کلامش را از کدامین منبع دریافت کرده است؟

فتح قلوب را به کدامین آیت توانا گشته و کدام قصه را امروز و در عصر غیبت می سراید؟

همه ی این سخن در این روایت نهفته ست: 

 

 « وَ أَمَّا الْحَوَادِثُ الْوَاقِعَةُ فَارْجِعُوا فِیهَا إِلَى رُوَاةِ حَدِیثِنَا فَإِنَّهُمْ حُجَّتِی‏ عَلَیْكُمْ‏ وَ أَنَا حُجَّةُ اللَّهِ عَلَیْهِم‏ » *

امام زمان فرمودند: در اتفاق هایی که برای شما روی می دهد به گوینگان سخنان ما مراجعه کنید چرا که آن ها حجت و نشانه های من برای شما و من حجت خدا برای آنان هستم .

 

 

""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""

* : ( کمال الدین و اتمام النعمه ج 2 ص 484 )

طبقه بندی: احادیث اعتقادی،  مناسبت ها، 
برچسب ها: امام خامنه ای، رهبر ایران، ولایت فقه، سفر به خراسان شمالی، سفر مقام معظم رهبری،
مطالب مرتبط: امام خامنه ای،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : پنجشنبه 20 مهر 1391 | توسط : مهاجر محدث